WYSTAWY

Wystawa Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, zorganizowana w ramach działalności zespołu twórczego Krajobraz. Palmiarnia, Zielona Góra 25-05-2019 r. Zdjęcia wystawowe są efektem pleneru fotograficznego, który odbył się na początku kwietnia 2019 r. w górach Igliczna-Śnieżnik. Plener, jak zwykle był cennym czasem spędzonym pośród ludzi z fotograficzną pasją. Wszystkie chwile wypełniały rozmowy, fotografia i piesze wędrówki podczas, których podziwialiśmy piękno krajobrazu. Każdy z nas swoimi fotografiami opowiedział o tym, co najbardziej zachwyciło i co warte było zatrzymania w kadrze. Nasze fotografie można oglądać w palmiarni w Zielonej Górze (II piętro). Serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia powstały w ramach projektu finansowanego przez Urząd Marszałkowski. Członkowie Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, w okresie październik i listopad 2016 wykonali fotografie 20 lubuskich jezior. pośród fotografii można obejrzeć zdjęcia jezior znanych (Łagowskie, Niesłysz, Solecko...), gdzie w sezonie letnim słychać wakacyjny gwar, ale i takie, w których nawet w samym centrum sezonu można spotkać ciszę (Liny, Krzystkowice, Afryka...). To był ciekawy projekt, który skłonił nas do eksplorowania przepięknych terenów naszego województwa. Żywimy nadzieję, że nasze fotografie, zachęcą do odwiedzenia tych pełnych uroku, a także ciszy miejsc. Zdjęcia można obejrzeć w głównych holu Urzędu Marszałkowskiego (przed Salą Kolumnową). w dniach 2-16 XII 2016

Wystawa jest efektem pleneru fotograficznego ZTF, a także członków Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga i Fotoklubu RP Stowarzyszenie Twórców region radomski na Lubelszczyźnie, który odbył się w ostatnim tygodniu kwietnia 2016 r. W kadrach zostały zamknięte urokliwe i historyczne lubelskie kamienice i zaułki. To miasto jest pełne inspiracji, mamy nadzieję, że jego fragmenty uchwycone w naszych zdjęciach przeniosą oglądających do tej pełnej czaru przestrzeni. Na wystawie również królestwo Roztocza, jedynego w swoim rodzaju i specyfice. W Polsce tylko na lubelskim Roztoczu można zobaczyć krajobrazy rodem z Toskanii, wijące się kilometrami, pofałdowane, kolorowe pola. Zapraszamy na wernisaż, warto zobaczyć świat po drugiej stronie Polski, pełen odmienności miejskiej i krajobrazowej.

poplenerowa wystawa fotograficzna pt. "W magicznym zakątku". Wojewódzka i Miejsca Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze. Na wystawę składają sie zdjęcia wykonane przez członków ZTF, podczas pleneru fotograficznego w okresie 12-14 luty 2016 r. w Michałowicach k/Szklarskiej Poręby. W kadrach zawarte są krajobrazy, zamek Chojnik oraz przyroda, która towarzyszyła podczas wypraw fotograficznych. Przedstawione w kadrach obrazy, to miejsca, które nas, osoby fotografujące zainspirowały do eksploracji tych niezwykle urokliwych terenów Dolnego Śląska. Wystawa będzie dostępna w holu Biblioteki od dnia 11.03.2016 r. do dnia 11.04.2016 r.

W dniu 4-09-2015r. w Piekarni Cichej Kobiety w Zielonej Górze, odbyła się kolejna wystawa poplenerowa Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Na wystawę składają się zdjęcia z plenerów, które odbyły sie w miesiącach czerwiec, lipiec i sierpień 2015 r. Tytuł wystawy: ZAGUBIENI W CZASIE, bowiem celem naszych wędrówek były stare, historyczne miejsca, a mianowicie: Zamek Czocha, Frydland, Rajsko, Twierdza Srebrnogórska, zapora leśniańska, Bazylika w Hejnicach oraz pełne uroku miasteczka: Niemcza, Srebrna Góra, Hejnice. Niezmiennie towarzyszyły nam malownicze dolnośląskie krajobrazy i wspaniała wakacyjna pogoda. Zaczynaliśmy dzień wschodem słońca, a kończyliśmy pod rozgwieżdżonym niebem przy ognisku w Farmie pod Wulkanem. To były niezapomniane pełne wrażeń chwile, które po części staraliśmy się zamknąć w kadrze. mamy nadzieję że oglądając naszą wystawę zaciekawicie się miejscami, do których odwiedzenia serdecznie zachęcamy. Dziękujemy Wszystkim przybyłym na naszą wystawę. Było nam niezmiernie miło podzielić się z Wami fotorelacją i wrażeniami z odbytych plenerów.

Karkonoski plener zaowocował zamknięciem w kadrze życia sączącego się w górach, od świtu po noc. Zdjęcia przedstawione na wystawie w pigułce ukazują piękno Karkonoszy widziane przez nas - ludzi z fotograficzną pasją. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na naszą wystawę, która wzbogacona będzie okazem zdjęć z muzyką. Żywimy nadzieję, że nasze kadry zabiorą Was do świata harmonii, spokoju i piękna.