PLENERY / SPACERY

5 października 2019 r. po raz piąty ZTF wzięło udział w ogólnoświatowym spacerze fotograficznym Scotta Kelbyego. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli przez chwilę popatrzycie na Zieloną Górę naszymi oczami. Fotografie autorstwa: Katarzyna Żółkiewska, Anna Balińska, Joanna Szandruk, Grzegorz Baworowski

6 października 2018 r. po raz czwarty członkowie Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego wyruszyli na ulice Zielonej Góry w ramach Scott Kelby’s Worldwide Photowalk. Po naprawdę zimnym tygodniu, sobota zaskoczyła piękną słoneczną pogodą - w takich warunkach spacerowanie było prawdziwą przyjemnością. Tym razem przy okazji spaceru po zielonogórskim deptaku, zajrzeliśmy także do Muzeum Ziemi Lubuskiej, by obejrzeć Zapomniane Miejsca Ziemi Lubuskiej w fotografii Adama Sowy, wypiliśmy pyszną kawę w kawiarni Niger i odwiedziliśmy artystyczną galerię BWA. Zapraszamy na fotorelację.

Już po raz trzeci w pierwszą sobotę października 7.10.2017r., członkowie Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego wyruszyli na fotograficzny spacer po Zielonej Górze. Spacer odbył się w ramach Scott Kelbys Worldwide Photowalk. W albumie fotorelacja.

1 października odbył się II Zielonogórski Photo Walk - światowe wydarzenie na ulicach 1 naszego miasta. W tym roku przeszliśmy trasą z dworca PKP na rynek przy ul. Owocowej. Po sesji zdjęciowej i przepysznych zakupach, zakończyliśmy nasz spacer w jednej z klimatycznych deptakowych kawiarni. Z niecierpliwością czekamy już na trzecią edycję naszego wydarzenia!

Katarzyna Żółkiewska - lider Zespołu Twórczego Street i Architektura ZTF, zorganizowała dla członków ZTF ale również dla wszystkich pasjonatów prawdziwej fotografii pokaz filmu o życiu i twórczości Sebastiao Salgado, brazylijskiego fotografa, podróżnika. Fil pt. "Sól ziemi" został wyświetlony w kinie NEWA. Przybyło mnóstwo osób, w tym członkowie zaprzyjaźnionego Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego. Film wywołał wiele emocji, wzruszeń, a dyskusje o nim toczą się do dziś.

13 czerwca 2015 - plener na zamku w Broniszowie Broniszów to mała wieś w woj. lubuskim, o której pierwsze informacje pojawiały się już w 1305 roku. Fotografując jej okolice, skupiliśmy się na głównej atrakcji - zamku z XIV wieku oraz otaczającym go terenie. Nie zapomnieliśmy także o innych zabytkach, po których oprowadziła nas Wiesława Stasińska - dobry duch tego miejsca. Plener zakończyliśmy wspólnym grillem, przy którym wysłuchaliśmy licznych historii, także o fotograficznej historii Zamku.