NASZE PROJEKTY

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Zielona Góra. W dniach 27-29.X. 2023 roku odbył się już X Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej, po raz kolejny nasi koledzy Arek Siuda i Grzegorz Kincel uczestniczyli w tej, śmiało można powiedzieć ogólnoświatowym święcie fotografii otworkowej w Jastrzębiu Zdrój. W tegorocznym Festiwalu wzięło udział ponad 60 indywidualnych artystów z Polski i 30 z zagranicy, by wymieć takie kraje jak :Argentyna, Czechy, Finlandia, Holandia, Kanada, Luksemburg, Niemcy, Szwecja, Ukraina, USA i Wielka Brytania. Oraz 9. Grup Twórczych. Wszystkie prace OFFO można zobaczyć w 37 galeriach na Górnym Śląsku ale nie tylko, w tym roku wystawy OFFO-we będą także daleko od Śląska: w Makowie Mazowieckim, Janowie Lubelskim i Chełmie, a nawet w Czechach – w Karwinie gdzie swoje prace prezentował Grzegorz Kincel. W tym roku Grzegorz Kincel i Arek Siuda zaprezentowali swoje prace w ramach projektu - „Zielona Góra w Otworku” który trwa nieprzerwanie już od 2020 roku, można powiedzieć, że była to kolejna odsłona prac na których można zobaczyć nasze miasto w troszeczkę inny sposób. Jednocześnie Arek i Grzegorz zaprezentowali swoje indywidualne projekty. - „Wojnę zostawmy w muzeum” to projekt Grzegorz Kincla który można oglądać w Czechach w mieście Karwina. - „my haus” to projekt Arka Siuda, zdjęcia rodzinne, osobiste. Zdjęcia będzie można oglądać w Galerii Szkoły Plastycznej w Wodzisławiu Sląskim. Wszystkie trzy wystawy w jednym miejscu będzie można zobaczyć pod koniec tego roku w Zielonogórskim Ośrodku Kultury w Kisielinie a następnie w plenerowej „Galerii pod Morwami”

est nam wszystkim niezmiernie miło poinformować, iż w dniu wczorajszym dzięki włączeniu się do naszej fotograficznej akcji "Portret dla Ani" wielu mieszkańców lubuskiego, zebraliśmy 6492 zł ! Bardzo dziękujemy wszystkim za udział, rewelacyjną zabawę i przede wszystkim za datki na leczenie Ani. To były niezapominane chwile pełne radości, życzliwości i przede wszystkim solidarności wielu, aby pomóc Ani. fot. Ireneusz Nowak i Grzegorz Kincel

„DZIELNICE ZIELONEJ GÓRY – PEJZAŻ MIASTA” PROJEKT ZTF PRZY WSPARCIU FINANSOWYM URZĘDU MIASTA ZIELONA GÓRA 2019 WYSTAWA FOTOGRAFICZNA WERNISAŻ 30.11.2019 PALMIARNIA ZIELONA GÓRA DZIELNICE ZIELONEJ GÓRY – PEJZAŻ MIASTA

ROJEKT ZTF „J E Z I O R A L U B U S K I E 2018” Projekt finansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, zrealizowany przez członków Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Sesje jezior województwa lubuskiego (11 jezior) zostały wykonane w czerwcu 2018 r.

WINNICA MOZÓW – SULECHÓW 03.05.2018 r. zespół Członków Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, w składzie: Małgorzata Chomont, Alicja Kołodziej, Lidia Wierzbicka, Patrycja Frączak, Krzysztof Modrzejewski, Grzegorz Baworowski, Roman Rekut, odwiedzili fotograficznie winnice Mozów. Przepięknie położona winnica, pośród pól i lasów, z okazałym domem pośrodku wzgórza winnego. Właściciel Robert Kucuń opowiedział nam o historii winnicy, o pracy na niej, ale przede wszystkim o pasji winiarskiej. Z przyjemnością spędzone chwile zaowocowały oczywiście kadrami, ale też wielkim podziwem nad spokojną i uroczą winną okolicą.

WINNICA JULIA – STARY KISIELIN – ZIELONA GÓRA 02.05.2018 .r. członkowie Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego w składzie: Lidia Wierzbicka, Paweł Pryczek, Anna Ramos, Grzegorz Baworowski, Roman Rekut i Arek Siuda odwiedzili kolejną winnicę tym razem zielonogórską, powstałą w roku 2003, – Winnicę Julia. Kilka kadrów z wizyty na winnicy.

WINNICA MILOSZ -ŁAZ W dniu 25.04.2018 r. na rekonesans do kolejnej winnicy udali się: Anna Łukasiewicz, Mariusz Warzocha, Weronika Michalkiewicz, Marzena Zabawska oraz Lidia Wierzbicka. Pogoda lekko kaprysiła, ale widok winnicy i domku na winnym wzgórzu zrekompensował raz po raz chowające się słońce.

WINNICA INGRID – ŁAZ W pięknym kwietniowym słońcu Zielonogórskie Towarzystwo Fotograficzne rozpoczęło swój projekt pt. HISTORIA PEWNEJ WINOROŚLI. Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Zielona Góra. W ramach tego projektu, wykonanymi fotografiami na winnicach, opowiemy o tradycjach winiarskich, pokażemy krajobraz winnych wzgórz Zielonej Góry i najbliższych okolic. Jako pierwszy, na rekonesans do Winnicy Ingrid wyruszył zespół członków ZTF w składzie: Lidia Wierzbicka, Marta Śmiałek-Szymańska, Marzena Radio, Grzegorz Kincel, Grzegorz Baworowski i Mariusz Warzocha. Kilka zdjęć z wizyty członków ZTF na Winnicy Ingrid.

PROJEKT FINANSOWANY PRZEZ URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO „JEZIORA LUBUSKIE”

SESJA FOTOGRAFICZNA DLA BARCELONA SPORT PUB W ZIELONEJ GÓRZE ROJEKT ZTF - FOTOGRAFIA PRODUKTOWA

SESJA FOTOGRAFICZNA DLA BARCELONA SPORT PUB W ZIELONEJ GÓRZE Zdjęcia wykonane przez zespół ZTF są zamieszczone na macierzystej stronie Barcelona Sport Pub oraz facebooku Pub-u. Zdjęcia wykonano w sierpniu 2017 r.

SZLACHETNA PACZKA – XII 2015 Świąteczna paczka od Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego- 23.12.2015 r. ZTF ofiarował świąteczny prezent dzieciom ze świetlicy Stowarzyszenia DAMY RADĘ z Zielonej Góry. Prezentem od naszego Towarzystwa był projektor do pokazu zdjęć oraz mnóstwo słodkości. Dzieci obdarowały nas pięknymi uśmiechami rozgrzewającymi serca.