NASZA HISTORIA

Stowarzyszenie zrodzone z pasji

Nasza historia zaczęła się jakiś czas temu od zwykłej ciekawości i chęci poznania własnego aparatu. Potem przyszła fascynacja kadrem, ekspozycją i zabawami z cyfrowym zapisem rzeczywistości. Kiedy kończył się kurs fotograficzny Szkoły Pawła Sulatyckiego, podczas którego wspólnie uczyliśmy się czym jest fotografia, wiedzieliśmy że to dopiero początek czegoś nowego, gdyż z czasem ciekawość zdążyła przerodzić się w prawdziwą pasję. Wśród wielu pomysłów, jak w natłoku codziennych obowiązków nie zapomnieć o tym, co sprawia nam tyle radości, pojawił się jeden – ten najważniejszy – zakładamy stowarzyszenie!

Dzięki chęciom oraz zaangażowaniu wtedy jeszcze potencjalnych członków przyszłego Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, droga od pomysłu do realizacji była błyskawiczna.

22.06.2014 r. na ognisku w Zatoniu, kończącym II edycję kursu fotograficznego, powstał pomysł zawiązania stowarzyszenia i dalszego kultywowania pasji, spotykania się w gronie ludzi, których inspiruje fotografia. Pośród nich byli przyszli członkowie ZTF, a mianowicie Grzegorz Baworowski, Grzegorz Kincel Małgorzata Chomont, Paweł Sulatycki, Anna Bliskowska, Magdalena Karwalajtys, Katarzyna Kazimierska, Jarosław Sałaciński.

Jak się okazało chęci i zapału było tyle, że już 29.06.2014 r. w zielonogórskiej Palmiarni, spotkali się wszyscy chętni do zawiązania Stowarzyszenia. Kolejne następujące po sobie zebrania umocniły nas we wspólnym działaniu.

Palmiarnia – czerwiec 2014 r.

Oficjalnie zaistnieliśmy 18 sierpnia 2014r., kiedy to nasze stowarzyszenie zostało wpisane do KRS.

Pierwszy Zarząd ZTF na kadencję 2014-2017 stanowili:

  • Prezes Zarządu– Paweł Sulatycki
  • Zastępca Prezesa Zarządu – Justyna Grzybowska- Trzeszcz
  • Sekretarz Zarządu – Małgorzata Chomont
  • Skarbnik Zarządu – Sylwia Bocer-Cholewińska
  • Członek Zarządu – Aneta Nowakowska
  • Członek Zarządu – Jarosław Sałaciński

Komisja rewizyjna ZTF:

  • Grzegorz Baworowski
  • Paulina Preuss
  • Alicja Kołodziej

(kadencja 2014-2017)

Od początku nieustannie doskonalimy nasz warsztat spędzając godziny lub nawet całe dnie na plenerach i warsztatach. Towarzyszy temu wspaniałe uczucie dzielenia się własnymi pracami, wspólnego oglądania zdjęć, rozmawiania o ich zaletach i wadach – po prostu uczenia się od siebie nawzajem.

Do ZTF należą zarówno początkujący, jak i zawodowi fotografowie. Profesjonaliści chętnie dzielą się radami dotyczącymi technicznej strony robienia zdjęć, a amatorzy zaskakują ich w zamian kreatywnym podejściem do realizacji zadanych tematów oraz świeżym spojrzeniem na rzeczywistość.