WYSTAWY INNE

22 kwietnia w Światowym Dniu Ziemi, dokonano odsłony drugiej już wystawy na moście w Stanach. Tym razem zaprezentowano 16 prac członka Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego - Przemysława Pulki. Na przedstawionych obrazach można podziwiać gatunki ptactwa występującego na terenach Środkowego Nadodrza, z możliwością posłuchania odgłosów danego gatunku po zeskanowaniu kodu QR pod zdjęciem. Serdecznie zapraszamy miłośników fotografii, turystki pieszej i rowerowej do odwiedzenia mostu w Stanach i delektowaniu się wspaniałymi obrazami natury.

01.04.2022 w Warszawie w MAL Kotłownia odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego - Zespołu Twórczego Krajobraz https://youtu.be/FIly9HP4N3o Wystawowe zdjęcia są efektem pleneru, który odbył się w ostatni weekend lutego 2022 w Pieninach. Wystawa nosi tytuł "Magiczne Pieniny" i już teraz, po relacji osób uczestniczących w wernisażu można śmiało stwierdzić, że zdjęcia oddały wyjątkowość miejsc i magię pienińskich krajobrazów. Zaprezentowanych zostało 40 zdjęć krajobrazowych. Wystawę można oglądać do końca kwietnia w MAL KOTŁOWNIA, Olbrachta 9a, Warszawa ...a jak było w uroczystym dniu otwarcia wernisażu prezentuje załączony film oraz zdjęcia w albumie. Bardzo dziękujemy Wszystkim uczestnikom, którzy przybyli na wernisaż pomimo mocno uaktywnionej w tym dniu zimy. Było wspaniale, ciepło i fotograficznie. Dziękujemy za aktywny odbiór oglądanych zdjęć, za rozmowy i wspaniałą atmosferę. Duże podziękowania dla kierowniczek instytucji MAL KOTŁOWNIA Eweliny i Jagny, za świetną organizację wydarzenia. Podziękowania dla Pawła Kuśmidera za nagranie filmu i fotorelację. Po wernisażu udaliśmy się na after-party do włoskiej restauracji w Browarach Warszawskich. To był piękny czas wypełniony po brzegi ciekawymi zdarzeniami. Zapraszamy do oglądania fotorelacji ?

W ubiegły piątek /8-04-2022 R./ mieliśmy przyjemność reaktywować wystawę "Fotografia uliczna w obiektywach Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego", która tym razem zagościła w Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze. Kolekcja prac 12 fotografów przez najbliższe 4 tygodnie będzie możliwa do obejrzenia w Holu głównym biblioteki. Raz jeszcze dziękujemy pani Dorocie Kaczmarek za wszelką pomoc w organizacji tej wystawy i wernisażu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W dniu dzisiejszym /17-03-2022 R./ członkowie Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego Arkadiusz Siuda i Grzegorz Kincel, dokonali oficjalnego otwarcia autorskiej wystawy w Pałacu w Starym Kisielinie. Na wystawie zobaczyliśmy prace wykonane techniką solarigraficzną z dokładną informacją czasu naświetlania poszczególnej fotografii. Mieliśmy możliwość porozmawiania z autorami zdjęć na temat techniki powstawania poszczególnych prac. Wystawę będzie można oglądać przez kolejne trzy tygodnie w godzinach otwarcia Pałacu w Starym Kisielinie.

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na wernisaż wystawy „Fotografia uliczna w obiektywach członków ZTF” organizowany przez Zespół Twórczy Street Photo. Prace będą prezentowane w Zielonogórskim Ośrodku Kultury w Starym Kisielinie. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w piątek 10 grudnia o godzinie 17:00. Wystawę będzie można oglądać do końca 2021 roku.

22 października rozpoczął się kolejny bo już 9 Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej. 86 - autorów i grup twórczych, czyli prawie 100 autorów. 16 - krajów i.... Zielona Góra ? Ponad 30 - galerii. ZTF reprezentowali Grzegorz Kincel i Arkadiusz Siuda.

14.06.2019 r. w galerii handlowej FOCUS MALL w Zielonej Górze odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „MURAL” oraz spotkanie z autorem muralu Jaremy Drogowskim. Mural autorstwa Jaremy Drogowskiego, zdobi ścianę parkingu w galerii Focus Mall Zielona Góra. Członkowie Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego na zlecenie Focus Mall dokumentowali fotograficznie postęp prac artysty. Zdjęcia można oglądać w galerii Focus Mall na I poziomie - do dnia 7.06.2019 r.

Wystawa ZTF "FOTOGRAFIA NASZĄ PASJĄ" w Lublinie na zaproszenie Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego - 29.04.2016 r. To nasza pierwsza wystawa zorganizowana poza granicami naszego miasta. Na wernisażu przedstawiony został przekrój prac członków ZTF. Podczas otwarcia wystawy w Lublinie (WOK) zostały zaprezentowane diaporamy z życia ZTF, jego twórczości i działalności. To było niezmiernie ciekawe i wartościowe spotkanie, przepełnione rozmowami o fotografii i nie tylko. Po wystawie odbył się plener integracyjny na Roztoczu, w którym uczestniczyli członkowie ZTF, LTF i Fotoklubu RP z Radomia. Zapraszamy do galerii i obejrzenia zdjęć prezentowanych na wystawie.